• Stránky Porovnání 8-bitů mají už svou historii. Nejprve byly založeny jako takový privátní, zájmový web na Atlasu, kterým jsem chtěl potěšit příznivce 8-bitových her a nakonec také sám sebe, neboť jsem nad verzemi pro různé 8-bitové platformy nejednou přemýšlel. V 80. a 90. letech vyvstávala ostatně často otázka, která verze je lepší, gradující v otázku, který 8-biťák je lepší a v čem.

    Když byl web na Atlasu dost velký, začalo - jako obvykle - docházet místo, pravděpodobně kvůli dobrému rozlišení srovávacích fotografií. Rozhodl jsem se po nějakém čase, že web založím na jiném hostingu, vylepším jej a bude dále sloužit lidu. Moje volba byla však osudově mylná. Rozhodnutí pro službu space.live.com od Microsoftu se ukázalo být nešťastné, neboť do roka a do dne, kdy se web poměrně dobře rozjel a návštěvnost byla slušná, byl tento prostor nenávratně zrušen.

    Nyní - po delší době - se na podnět několika nadšenců (čímž jim tímto děkuji!) začínám porovnání 8-bitů opět věnovat. Pozvolna, ale přece. A doufám, že naposled. Snad volba na eblogu.cz bude již poslední, správná a neodradí mě případně od další práce. Držte nám palce! ;-)

    didaktik-skalica